reklama

Kręcili serial w powiecie piotrkowskim. Ekipa wkrótce ponownie odwiedzi nasz region [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Gostkowska – TVP

Kręcili serial w powiecie piotrkowskim. Ekipa wkrótce ponownie odwiedzi nasz region [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
22
zdjęć

foto Anna Gostkowska – TVP

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Filmowcy przez kilka dni realizowali zdjęcia do serialu w naszym regionie. Produkcja pod roboczym tytułem „Królowie” ma być kontynuacją popularnej serii „Korona Królów. Jagiellonowie”. To jednak nie koniec pracy, i wkrótce ekipa filmowa ma powrócić w nasze strony, by nagrać kolejne sceny.
reklama

W środę, 12 czerwca przy stanicy kajakowej w Sulejowie kręcone były zdjęcia do serialu „Królowie”. Dzień wcześniej filmowcy pracowali na terenie opactwa Cystersów.

Obecnie na antenie Telewizji Polskiej możemy śledzić losy króla Władysława Jagiełły i m.in. jego syna, nastoletniego króla Kazimierza Jagiellończyka, w którego wciela się Borys Bartłomiejczyk, mieszkaniec gminy Sulejów. W kolejnym sezonie, do którego zdjęcia kręcono między innymi w Sulejowie, główne role odegrają dorośli synowie Władysława Jagiełły – wspomniany Kazimierz oraz Władysław Warneńczyk, ostatni władcy średniowiecznej Polski.

– Kręcimy kolejny sezon. Były już dwa sezony "Korony Królów. Jagiellonów", a teraz sięgamy do synów Jagiełły, czyli Władysława i Kazimierza i to są ci dwaj tytułowi królowie. Znalezienie odpowiedniego pleneru to zawsze wymagająca praca, za którą odpowiada cała drużyna skautów, którzy jeżdżą po Polsce, ale ze względów budżetowych też nie chcemy oddalać się od Warszawy. Poza tym to jest tak odległy okres historyczny, że nie ma zbyt wielu zabytków, które zostały z tamtego czasu, a tutaj jest bardzo przyjazne miejsce, bardzo przyjaźni gospodarze, a przede wszystkim tutaj są wnętrza, które są dla nas idealne - mówiJolanta Filipowicz, producentka serialu.

„Królowie” to kostiumowa opowieść przedstawiająca losy Władysława Warneńczyka oraz pierwsze lata rządów jego brata Kazimierza Jagiellończyka.  Każdy zapisał się na kartach nie tylko polskiej historii: jeden jako król Węgier i wielki przegrany w wojnie z Turkami, drugi jako budowniczy silnego, stabilnego państwa litewskiego. Akcja serialu rozpoczyna się w 1440 roku, w momencie, gdy 16-letni Władysław, koronowany po śmierci ojca na króla Polski wyrusza na Węgry, by objąć tamtejszy tron. W tym samym czasie, młodszy o trzy lata Kazimierz jedzie na Litwę, żeby przejąć władzę po zmarłym wielkim księciu Zygmuncie Kiejstutowiczu. Królowa Zofia przebywa w tym czasie w Sanoku, skupiając wokół siebie opozycję wobec biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego. Po tragicznej śmierci Władysława pod Warną i kilkuletnim okresie bezkrólewia, koronę wkłada Kazimierz. Wspierany przez matkę rozpoczyna panowanie w państwie pogrążonym w chaosie i bezprawiu. Wielka historia będzie tłem dla licznych wątków obyczajowych i pretekstem  do snucia opowieści o ludziach – o ich namiętnościach, miłościach, radościach i smutkach, które niezależnie od czasów są zawsze podobne, ale w kontekście średniowiecznej obyczajowości nabierają nowego wymiaru.

Najnowsza seria składać będzie się z 80 odcinków. Zdjęcia realizowane będą oprócz Sulejowa także m.in. w Biskupienie, Iłży, Wąchocku, Rogalinie, Kazimierzu Dolnym i lasach nad Świdrem.

Wkrótce filmowcy mają ponownie zjawić się w Sulejowie, w celu nakręcenia kolejnych scen. Tym razem planują odtworzyć jeden z trybunalskich zjazdów możnowładców i rycerzy, odbywających się w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Sejmów Korony Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej.

Na ekranach telewizorów serial oglądać będziemy mogli od grudnia 2024 roku do maja 2025.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama