reklama
reklama

Innowacja w piotrkowskim szpitalu. Co zyskają pacjenci?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMWŁ

Innowacja w piotrkowskim szpitalu. Co zyskają pacjenci? - Zdjęcie główne

foto UMWŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSzpital w Piotrkowie wprowadza nowoczesne technologie, które zrewolucjonizują diagnostykę i leczenie pacjentów. Wkrótce placówka rozpocznie procedurę, pozwalającą na długoterminowe monitorowanie pracy serca.
reklama

Nowa metoda zwiększy skuteczność diagnozowania pacjentów po przebytym kryptogennym udarze mózgu i umożliwi wdrożenie skuteczniejszego leczenia.

Nowoczesne rejestratory pętlowe – jak działają?

Piotrkowski szpital rozpocznie wkrótce procedurę wszczepiania innowacyjnych rejestratorów pętlowych, co pozwoli na długoterminowe monitorowanie pracy serca.

– Rejestratory pozwalają na długoterminowego monitorowania rytmu serca przez 3 lata. To daje lekarzom nieporównywalnie większe możliwości wykrycia nieregularności i wdrożenia odpowiedniego leczenia – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Ich zastosowanie pozwala na wykrycie nawet sporadycznych zaburzeń pracy serca, które mogłyby pozostać niezauważone w standardowych badaniach EKG. Dzięki temu lekarze mogą skuteczniej diagnozować pacjentów i wprowadzać odpowiednie terapie przeciwkrzepliwe, zapobiegając kolejnym epizodom udaru.

reklama

Przełom w diagnostyce pacjentów po udarze

Nowa procedura skierowana jest przede wszystkim do pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Neurologii z powodu udaru kryptogennego w ciągu ostatnich czterech tygodni. Wszczepienie rejestratora odbędzie się w ramach jednodniowego pobytu w Oddziale Kardiologii, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Urządzenie pozwoli na zdalne monitorowanie pracy serca, eliminując konieczność częstych wizyt kontrolnych w szpitalu.

Korzyści dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej

Wprowadzenie tej metody diagnostyki poprawi jakość opieki nad pacjentami. Dzięki długoterminowemu monitorowaniu pracy serca lekarze zyskają większe możliwości wykrywania arytmii, co pozwoli na szybsze i skuteczniejsze leczenie. To nie tylko zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, ale także wpłynie na optymalizację systemu opieki zdrowotnej, redukując liczbę ponownych hospitalizacji i poważnych powikłań. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo