Spółdzielnia "Telsin" w Piotrkowie, a właściwie Zakład Podzespołów Teletechnicznych zajmował się produkcją części, które między innymi trafiały do urządzeń RTV produkowanych w PRL. Inżynierowie spółdzielni mogli pochwalić się licznymi patentami.
Z czasów PRL pochodzi także przedmiot wytwarzany w Spółdzielnia Inwalidów "Telsin" Zakład Podzespołów Teletechnicznych w Piotrkowie Trybunalskim, któremu nadano nazwę "Aparat turystyczny do masażu".
Urządzenie zaopatrzono w kartę informacyjną wyrobu, która informował obrazkowo do czego służy. Sugerowano masaż twarzy oraz szyi.
ZOBACZ TAKŻE: Huta szkła "Kara" w Piotrkowie nie przetrwała zmian w gospodarce. Następcy też nie mieli szczęścia [ZDJĘCIA]
Aparat turystyczny na baterie
Masażer zasilany był napięciem 3 V, do czego potrzebne były dwie baterie R14. Wymiary urządzenia to 210 mm długości i 34 mm średnicy.
Sprzęt został opracowanym w Spółdzielni Inwalidów z Piotrkowa Trybunalskiego pod koniec lat 70. XX wieku i był sprzedawany w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego.
"Aparat turystyczny do masażu" wyprodukowany przez Spółdzielnię Inwalidów "Telsin" oparty był najprawdopodobniej na patencie z 1966 roku amerykańskiego wynalazcy Jon H. Tavela, który opracował pierwszy bezprzewodowy wibrator elektryczny. Aparatu z Piotrkowa nigdy jednak oficjalnie tak nie nazwano.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.