Hossoland – park rozrywki pełen atrakcji otwiera się w 2025 roku
Miłośnicy wrażeń z północy Polski już wkrótce będą mieli nowy cel na turystycznej mapie kraju. W pobliżu Gryfic, w miejscowości Brojce, powstaje Hossoland – pierwszy w północnej Polsce tematyczny park rozrywki na miarę światowych standardów. Z otwarciem zaplanowanym na 31 maja 2025 roku, Hossoland stanie się konkurencją dla Energylandii, oferując szeroką gamę atrakcji dla całej rodziny.
40 Hektarów niezapomnianych wrażeń
Hossoland to projekt imponującej skali – teren zajmie aż 40 hektarów, a odwiedzający będą mogli spędzić tam wiele godzin, odkrywając ponad 50 zaplanowanych atrakcji. Na terenie parku znajdą się cztery baśniowe krainy tematyczne, które zabiorą gości w podróż do magicznych światów. Przemyślane strefy rozrywki obejmą między innymi rollercoastery, atrakcje dla dzieci oraz miejsca rekreacyjne, zaprojektowane tak, aby każdy, niezależnie od wieku i preferencji, znalazł coś dla siebie.Przedstawiciele Hossoland zapewniają, że park dostarczy wrażeń na światowym poziomie. Nad realizacją projektu czuwają międzynarodowe firmy z Niemiec, Holandii, Włoch i Kanady, a także polskie biuro projektowe ze Szczecina. – Każdy etap budowy jest nadzorowany przez specjalistów, co zapewni wysoką jakość i nowoczesność – zapewnia inwestor.
Park Hossoland będzie wyposażony w pełne zaplecze gastronomiczne i handlowe. Dla wygody gości otwarte zostaną 11 restauracji, kawiarnie, 13 sklepów z pamiątkami oraz liczne punkty usługowe. Dodatkowo, dla zmotoryzowanych przewidziano obszerny parking, mogący pomieścić nawet 6 tysięcy samochodów, co znacząco ułatwi dojazd na teren parku.
Prace wkraczają w zaawansowaną fazę
Budowa Hossoland ruszyła pełną parą już w listopadzie 2022 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe na terenie inwestycji. W połowie września przedstawiciele parku poinformowali o postępie w realizacji dekoracyjnych fasad, dachów oraz innych elementów estetycznych, które mają oddać magiczną atmosferę każdej ze stref tematycznych. Ukończone są już główne rzeźby i elementy dekoracyjne, a prace nad nawierzchnią parkową zmierzają ku końcowi.
Hossoland – konkurencja dla Energylandii
Hossoland stawia przed sobą ambitne cele, by stać się największym parkiem rozrywki na północy Polski i stanowić konkurencję dla znanej w całym kraju Energylandii. Energylandia, której popularność stale rośnie, przyciąga każdego roku miliony odwiedzających i oferuje 133 atrakcje na powierzchni 74 hektarów. Jednak jej lokalizacja na południu kraju może stanowić przeszkodę dla mieszkańców północnej Polski, takich jak mieszkańcy Gdańska, Szczecina czy Olsztyna, którzy muszą pokonać aż 600 km, aby dotrzeć do Zatora.Hossoland nie zamierza poprzestać na osiągnięciach związanych z otwarciem parku. Inwestorzy zapowiadają dalszy rozwój i rozbudowę infrastruktury, aby w przyszłości zapewniać coraz więcej atrakcji. Dzięki ambitnym planom Hossoland może stać się jednym z najważniejszych centrów rozrywki na polskim wybrzeżu, przyciągającym turystów zarówno z kraju, jak i zza granicy.
(arch. Grupa Hosso)
Wcześniej wspomniano, że roboty budowlane prowadzone są na kilku obszarach równocześnie. – Wykonywane są fundamenty. Przy części z nich zaczynają pojawiać się ściany, okna, elewacje oraz pokrycia dachowe. Montowane są główne instalacje sanitarne i elektryczne – wyliczano.
(arch. Grupa Hosso)
Park Hossoland ma być konkurencją dla najpopularniejszego i największego, jak do tej pory, Parku Rozrywki w Polsce – dla Energylandii w Zatorze. Przypomnijmy, że Energylandia, którą co roku odwiedza od jednego do kilku milionów Polaków (i nie tylko Polaków), to prawdziwy gigant – wesołe miasteczko oferujące 133 atrakcje, podzielone na 7 stref tematycznych, które są usytuowane na obszarze 74 hektarów. Wadą parku jest – przynajmniej dla osób, które nie mieszkają na południu kraju – jego lokalizacja: z Gdańska, Szczecina czy Olsztyna jedzie się tam ok. 600 km.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.