Rakowska zostanie zamknięta na czas prac
W piątek, 26 czerwca, na ul. Rakowskiej rozpoczną się prace drogowe przy Szpitalu Wojewódzkim. Firma STRABAG będzie układać nową nawierzchnię bitumiczną na odcinku od ul. Wolborskiej do ul. Miast Partnerskich. Roboty mają ruszyć o godz. 5.00. Na czas prac wskazany fragment ulicy zostanie zamknięty dla ruchu na całej szerokości jezdni.
Utrudnienia mają potrwać do późnych godzin popołudniowych. W związku z robotami zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy powinni zwracać uwagę na oznakowanie i zachować ostrożność. Zmiany obejmą także dojazd w rejon szpitala.
Dojazd do szpitala tylko od ul. Wolborskiej
W czasie robót dojazd do szpitala będzie możliwy od ul. Wolborskiej przez teren przychodni. Tą samą trasą będą kierowane również karetki pogotowia. Pojazdy ratunkowe mają docierać na SOR przez teren szpitala. W tym celu wykorzystają ostatni fragment ciągu pieszo-rowerowego.
Wykonawca zwrócił się też do mieszkańców i osób odwiedzających placówkę o nieparkowanie aut na ul. Rakowskiej w rejonie szpitala. Ma to ułatwić sprawne prowadzenie prac. Takie rozwiązanie ma też zapewnić swobodny przejazd pojazdom uprzywilejowanym.
Kiedy wróci standardowa organizacja ruchu
Przywrócenie standardowej organizacji ruchu i dojazdu do szpitala od strony ul. Rakowskiej zaplanowano na sobotę, 27 czerwca, w godzinach porannych. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w tej części miasta. Służby apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.