VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Ponad 500 wzięło udział w biegu [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ten weekend upływa piotrkowianom pod znakiem Dni Miasta. Miejskie świętowanie rozpoczęło się w piątek nocnym półmaratonem. Ponad 500 osób stawiło się na starcie, aby rywalizować ze sobą na trasie o długości ponad 21km.

Ponad 500 zawodników wzięło udział w VII Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur, tradycyjnie rozpoczynającym święto Piotrkowa Trybunalskiego. Tegoroczna edycja przyciągnęła zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów, którzy mieli okazję zmierzyć się z wymagającą trasą i cieszyć się atmosferą sportowej rywalizacji.

Zawody rozpoczęły się na ulicy Słowackiego, a trasa wiodła przez ulice Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza oraz POW. Meta została umiejscowiona w Rynku Trybunalskim, gdzie uczestnicy kończyli swój bieg z pełnym wsparciem kibiców i widzów.

Najszybszy w tegorocznym maratonie został zawodnik z Ukrainy Semenovych Bogdan , który dystans 21 kilometrów i 97,5 m pokonał w czasie 1:05:50 Na drugim miejscu sklasyfikowano Białorusina Adamovicha Romana (1:06:28), a na najniższym stopniu podium stanął Rogiewicz Andrzej (1:08:31).

Najszybszą kobietą tegorocznego maratonu została Semenovych Natalija, która uzyskała czas 1:17:50, druga była Wychowałek Martyna (1:23:24). Na trzecim miejscu uplasowała się Szmigiel Klaudia (1:34:50)

Organizatorzy półmaratonu przygotowali również specjalną kategorię dla najlepszych piotrkowian. Wśród mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego najszybszym mężczyzną okazał się Bieniek Damian, który osiągnął czas 1:24:51. Natomiast wśród kobiet zwycięstwo przypadło Pieczyńskiej Katarzynie, która pokonała trasę w czasie 1:46:54.

Poniżej zamieszamy fotogalerię z tego sportowego wydarzenia.