Reklama

Reklama

Przebudują drogę. W planach również budowa kanalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Roosevelta. Oprócz samej drogi modernizacji ma również podlegać kanalizacja.

Reklama

Jeszcze w tym roku, piotrkowski urząd miasta planuje rozpoczęcie nowej inwestycji, która ma na celu gruntowną przebudowę ul. Roosevelta. Parce mają się odbywać na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 do ulicy Towarowej oraz od ulicy Wroniej do Granicznej. Modernizacji ma podlegać również między innymi kanalizacja, która przebiega bezpośrednio pod drogą. 

Bardzo ważne będzie wybudowanie długiego fragmentu kanalizacji deszczowej. Przebudujemy również wodociąg i „sanitarkę”. Po stronie południowej znajdzie się chodnik i ścieżka rowerowa, a po północnej chodnik. Przebudujemy zatoki autobusowe, parkingi znajdujące się wzdłuż drogi, ustawimy oświetlenie led oraz elementy małej architektury

- mówi Marzena Kacperczyk, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Remont ul. Roosevelta. Kiedy można spodziewać się zakończenia prac?

Inwestycja ma być realizowana w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że w trakcie prowadzenie robót drogowych nad fragmentem od ul. Wroniej do ul. Granicznej, równolegle wykonawca będzie przygotowywała dokumentację techniczną dla odcinka od Żeromskiego do Towarowej. 

Miasto na modernizację ul. Roosevelta otrzymało dotacje w wysokości 27 mln zł z rządowego programu "Polski Ład". Termin realizacji przedsięwzięcia poznamy po ogłoszeniu przetargu, natomiast urzędnicy szacują, że okres ten wyniesie około dwóch lat, licząc od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Oferty na przetarg można składać do 5 kwietnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy