PGNiG Superliga Kobiet: Piotrcovia nie sprawiła niespodzianki w Lublinie

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W spotkaniu inaugurującym trzecią kolejkę rundy finałowej sezonu 2022/23 PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Piotrcovii nie zdołały sprawić niespodzianki podczas wyjazdowej rywalizacji z wiceliderem tabeli.

Czwarta w stawce Piotrcovia w sobotnie popołudnie zmierzyła się na wyjeździe z MKS-em FunFloor Lublin, drużyną która miała na swoim koncie piętnaście oczek więcej od drużyny z naszego miasta. Zespół ze stolicy Lubelszczyzny wygrał również obie bezpośrednie potyczki w fazie zasadniczej bieżących rozgrywek (31:28 w Piotrkowie Trybunalskim i 29:23 w Lublinie – przyp.) i był również zdecydowanym faworytem tej trzeciej. Analitycy firm bukmacherskich dawali piotrkowiankom mniej niż 20% szans na wygraną.

Prognozy te znalazły niestety potwierdzenie na boisku. Transmitowane w TVP Sport spotkanie oba zespoły rozpoczęły dosyć nerwowo, czego efektem była tylko jedna bramka w pierwszych sześciu minutach. Później oba zespoły się rozkręciły i trwała zacięta walka. W końcówce tej części meczu do głosu doszły lublinianki, które wykorzystały mnożące się po stronie przyjezdnych straty i odskoczyły na dwa gole (12:10), utrzymując tę przewagą do przerwy (14:12).

W ciągu pięciu minut po wznowieniu gry piłkarki ręczne z Lublina odskoczyły na pięć bramek (18:13) i wydawało się, że jest już po meczu, ale przyjezdne nie zamierzały się poddawać i kilkukrotnie zbliżyły się do rywalek na dystans dwóch goli (18:20, 20:22, 23:25), a później nawet jednej bramki (24:25, 25:26). Końcówka należała jednak do faworyta, który ponownie odzyskał kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (30:25).

Pomimo szalenie ambitnej postawy na przestrzeni całego meczu, ale w szczególności w drugiej odsłonie, piotrkowiankom losów pojedynku nie udało się już jednak odwrócić. Ostatecznie Piotrcovia przegrała różnicą czterech bramek (28:32) i  tym samym poniosła dziesiątą porażkę w sezonie 2022/23 PGNiG Superligi Kobiet.

Jeszcze przed zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi piłkarki ręczne z naszego miasta zmierzą się na wyjeździe z Galiczanką Lwów. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 18:00 w niedzielę 2 kwietnia. Dokładnie dwa tygodnie później, w niedzielę 16 kwietnia, Piotrcovia podejmie u siebie lidera rozgrywek, Zagłębie Lubin.

MKS FunFloor Lublin vs MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:28 (14:12)

MKS Lublin: Wdowiak – Roszak 8, M. Więckowska 5, Masna 4, D. Więckowska 4, Pietras 3, Tatar 2, Pastuszka 2, Rebicova 1, Portasińska 1, Noga 1, Byzdra. Kary: 8 min. Trener: Piotr Dropek
Piotrcovia: Opelt – Polaskova 8, Świerczek 4, Jureńczyk 3, Oreszczuk 2, Drażyk 2, Grobelna 2, Królikowska 2, Trbovic 2, Sobecka 1, Radushko 1, Waga 1. Kary: 4 min. Trener: Agata Cecotka