ORLEN Superliga: Piotrkowianin zaskoczył w Kwidzynie

ORLEN Superliga: Piotrkowianin zaskoczył w Kwidzynie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W poniedziałkowym spotkaniu 5. kolejki ORLEN Superligi 2023/2024 piłkarze ręczni Piotrkowianina rywalizowali na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Było to jedno z najciekawszych spotkań tej serii gier, a do wyłonienia jego zwycięzcy niezbędne okazały się rzuty karne.

Szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego do poniedziałkowej konfrontacji, która była transmitowana na sportowej antenie Telewizji Polsat (powtórka we wtorek o godzinie 17:00 w Polsacie Sport Extra), przystępowali po wyszarpanym zwycięstwie w meczu z Gwardią Opole (27:26) i głodni kolejnej wygranej w sezonie 2023/24 ORLEN Superligi.

„Wygrana z Gwardią potrzebna nam była jak tlen i pokazała, że my również możemy wygrywać mecze. Mówiłem od początku swoim zawodnikom, że potrzebujemy spotkania, w którym zagramy dobrze przez całe 60 minut. Tak było z Gwardią i po tej wygranej jedziemy do Kwidzyna, a naszym celem są kolejne punkty. My wiemy, o co walczymy. Przed nami, nie licząc prestiżowego spotkania z mistrzem Polski z Kielc, kilka pojedynków, w których musimy wywalczyć punkty, aby usadowić się w bezpiecznej strefie ligowej tabeli” - mówił trener Michał Matyjasik.

Faworytem poniedziałkowej potyczki według analityków firm bukmacherskich była drużyna gospodarza (65% do 35%), ale to przyjezdni wygrali pierwszą połowę 16:15. W drugiej, która była równie zacięta, o jednego gola lepsi byli jednak piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn (12:11). Praktycznie na dystansie całych sześćdziesięciu minut obserwowaliśmy zaciętą rywalizację, podczas której zdarzyła się chyba tylko jedna seria większa od dwubramkowej.

Koniec końców po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników mieliśmy rezultat 27:27, więc sędzia zarządził serię rzutów karnych. W tej 4:2 wygrali piotrkowianie, którzy tym samym mogą się cieszyć ze zdobycia dwóch cennych punktów na trudnym terenie.

MMTS Kwidzyn  - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:27 (15:16) [Rzuty karne 2:4]

Tym samym szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego po pięciu seriach gier mają na swoim koncie 5 punktów i zajmują dziesiątą pozycję. Stawkę zamyka zespół z Legionowa, który jeszcze nie zapunktował. Strata do ósmego Zagłębia Lubin to trzy oczka.

W szóstej kolejce Piotrkowianin podejmie w hali Relax Industrię Kielce. Europejski potentat  polski hegemon zawita do naszego miasta w niedzielę 24 września. Początek meczu o 16:00.