Reklama

Reklama

Ranking piotrkowskich podstawówek. Sprawdź, które szkoły znalazły się na podium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Ranking piotrkowskich podstawówek. Sprawdź, które szkoły znalazły się na podium - Zdjęcie główne

Poglądowe | foto Szkoła Podstawowa nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ranking szkół często jest pomocną wskazówką dla rodziców, którzy stoją przed wyborem placówki, do której uczęszczać będzie ich dziecko. Portal waszaedukacja.pl porównał ponad 10 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Na ich liście nalazły się również placówki z Piotrkowa. Sprawdź, jak wypadły.

Reklama

Poznaliśmy już tegoroczny ranking szkół podstawowych przygotowany przez portal waszaedukacja.pl. Pośród szkół z całej polski na liście znalazły się również placówki z Piotrkowa. Sprawdzamy, na jakich miejscach się uplasowały.

Pięć najlepszych szkół w Piotrkowie

Pierwsze miejsce wśród piotrkowskich placówek zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko, która w rankingu krajowym znalazła się na 875 lokacie. Drugie miejsce zajęła ulokowana na 998 pozycji względem kraju Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego.

Placówka, która zajęła trzecie miejsce w Piotrkowie, w rankingu krajowym uplasowała się na 1124 pozycji. Jest to Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego.

Podstawówką, która znalazła się tuż za podium, jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Placówka w na liście krajowej jest na 1229 lokacie.

Bardzo blisko uplasowała się również Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków. Ta szkoła w skali kraju jest na 1233 miejscu, a od poprzedniczki dzieli ją zaledwie dwanaście setnych punktu. „Szesnastka” jest piąta na liście piotrkowskich placówek.

Które miejsca zajęły inne piotrkowskie szkoły?

Placówka, która w mieście zajęła szóstą pozycję, w skali kraju znalazła się na 2603 miejscu. Mowa tu o Szkole Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego.

Na siódmym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów, która w kraju ulokowała się na 2767 pozycji. Niżej, z 3536 miejscem w ogólnopolskim rankingu, jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza. Na dziewiątej pozycji w naszym mieście uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 8 im. Emilii Plater. „Ósemka” w skali krajowej jest 3619.

Pierwszą dziesiątkę piotrkowskich placówek zamyka Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, która w skali kraju znalazła się na 3944 pozycji.

W rankingu znalazły się jeszcze dwie placówki. Na jedenastym miejscu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Raja, a na dwunastej pozycji ulokowana została Prywatna Szkoła Podstawowa Villa Bambini nr 1. Placówki w ogólnopolskim rankingu są odpowiednia na 7057 i 7829 miejscu.

Jak powstał ranking?

Jak zapewnia twórca zestawienia, zostało ono stworzone na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych. Dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE, a także MEiN.

Organizator dodaje również, że ranking nie powinien być jednym kryterium, którym kierują się rodzice podczas wyboru szkoły dla swojej pociechy. Warto zwrócić uwagę także na atmosferę w szkole, czy zajęcia dodatkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy