reklama

Rolnicy blokują drogi w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie. Wyznaczono liczne objazdy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Solidarność Rolników Piotrków, Facebook

Rolnicy blokują drogi w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie. Wyznaczono liczne objazdy! - Zdjęcie główne

foto Solidarność Rolników Piotrków, Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na Sygnale W środę, 20 marca rolnicy rozpoczęli kolejny protest. Tym razem blokują wiele dróg, co znacznie wpływa na sposób i czas poruszania się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu. Liczne zgromadzenia zabezpieczają policjanci, którzy jednocześnie wskazują objazdy innym uczestnikom ruchu.
reklama

O godzinie 09:00 rozpoczął się protest na drodze krajowej nr 12 w Przygłowie, na odcinku od Przygłowa do Korytnicy. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zablokowana. Od strony Opoczna będzie kierowany ruch w stronę miejscowości Żarnów, na drogę nr 726, natomiast od strony Kielc, w miejscowości Żarnów, pojazdy będą kierowane, również na drogę 726, w kierunku Opoczna. Na czas trwania protestu brak możliwości przejazdu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą 742 w kierunku Ręczna. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego ruch będzie kierowany w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. W tym miejscu protest przewidywany jest do godziny 15:00.

O godzinie 10:00 rozpoczął się także protest w miejscowości Srock. Następnie uczestnicy planują wjechać na drogę krajową nr 12 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie po dojeździe do ronda w miejscowości Jarosty, uniemożliwią przejazd drogą krajową nr 12, a także zjazd z S8. Przewidywane utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do około godziny 16:00. Następnie protestujący wjadą na węzeł Piotrków Trybunalski Północ (wiadukt łódzki), po czym zjadą na S8, a następnie na A1.

O godzinie 10:00 protest rozpoczął się także w Wolborzu. Następnie uczestnicy protestu przejadą w kierunku S8, gdzie zatrzymają się na obu rondach ( od strony Wolborza oraz od strony miejscowości Żarnowica). Około godziny 16:00 uczestnicy protestu przejadą drogą S8, w kierunku A1 dojeżdżając do rolników którzy rozpoczęli protest w Rozprzy. W związku z tą blokadą policjanci z Rawy Mazowieckiej pojazdy ciężarowe będą kierować na drogę 726, a pojazdy osobowe na S8 do węzła Piotrków Wschód.

O godzinie 10:00 w miejscowości Grabica także ruszył protest. Tam rolnicy drogą wojewódzką 473 przejadą do miejscowości Majków Średni, a następnie dojadą do drogi krajowej 74 w miejscowości Rokszyce. Tam nastąpi blokada ronda znajdującego się przy magazynach. Około godziny 16:00 na węźle Piotrków Trybunalski Południe (wiadukt bełchatowski) wjadą na A1, jednocześnie dojeżdżając do rolników, którzy rozpoczynali swój protest w Rozprzy.

Od godziny 10:00 rozpoczął się również protest w miejscowości Rozprza. Po godzinie od rozpoczęcia protestu rolnicy przejadą drogą krajową nr 91 do Piotrkowa Trybunalskiego, a następnie wjadą S8 na węźle Piotrków Trybunalski Wschód, dojeżdżając do A1. Na odcinku tej drogi od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe dojdzie do całkowitej blokady tego odcinka. Protest ten może potrwać do 48 godzin. Na czas przejazdu rolników drogą krajowa nr 91 wjazd od strony Kamieńska będzie zablokowana.

Około godziny 12:00 protestujący rolnicy, którzy swój protest rozpoczynają w gminie Brójce w powiecie łódzkim wschodnim, będą kierować się drogą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie dojadą do pozostałych protestujących rolników.

Policja apeluje do kierowców

W związku z zaistniałą sytuacją i przewidywanymi bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu policja apeluje o zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu.

– Odpowiednio przygotujmy się do podróży, pamiętając, że jej czas w związku z utrudnieniami może się przedłużyć. Pamiętajmy również o „korytarzu życia”, aby służby mogły dojechać do osób, które będą wymagały pomocy – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy piotrkowskiej komendy miejskiej.

Przeciwko czemu strajkują rolnicy?

Rolnicy strajkują przeciwko przepisom, które wprowadza Unia Europejska. Chodzi o tak zwany Zielony Ład, który jest zbiorem inicjatyw, w których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050. Chodzi o wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, renowacji budynków, różnorodności biologicznej, rolnictwa i innowacji.

W związku z „Zielonym Ładem” rolnicy mają być m.in. zachęcani do adaptacji metod uprawy przyjaznych dla środowiska, minimalizujących emisję gazów cieplarnianych, a także wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, które pomogą w efektywniejszym gospodarowaniu zasobami naturalnymi.

Zdaniem polskich rolników zasady ujęte w tym zbiorze są dla nich szkodliwe. Podobnego zdania są Francuzi, Belgowie i Niemcy, którzy również strajkują. Kolejnym problemem jest plan importu produktów rolnych z Ukrainy, który nie zakłada żadnych ograniczeń.

Od rolników wymaga się rozbudowanej biurokracji, co również im się nie podoba. Muszą dokumentować chociażby fakt wywożenia gnojownika



reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama