Reklama

Nowi policjanci w piotrkowskiej jednostce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Nowi policjanci w piotrkowskiej jednostce - Zdjęcie główne

Nowi policjanci | foto piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na Sygnale Piotrkowska jednostka policji zostanie wzmocniona nowymi policjantami, którzy w najbliższym czasie zasilą szeregi służby mundurowej.

Po odbyciu 7-miesięcznego kursu podstawowego jedna funkcjonariuszka oraz pięciu funkcjonariuszy rozpoczęli służbę w piotrkowskiej jednostce. Kiedy ukończą oni dodatkowe szkolenie, adepci zasilą wydziały Ruchu Drogowego, Patrolowo-Interwencyjnego oraz Komisariatu Policji w Wolborzu.

Rekrutacja i szkolenie. Co trzeba zrobić, żeby stać się policjantem?

Młodzi adepci przed ukończeniem kursu podstawowego przeszli cały proces rekrutacji, w tym test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską i postępowanie sprawdzające. Po pozytywnym ukończeniu całego procesu rekrutacji młodzi funkcjonariusze w sierpniu 2022 roku rozpoczęli kurs podstawowy. Podczas szkolenia młodzi policjanci zdobyli wiedzę, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w miejscu pełnienia służby oraz w jaki sposób przeprowadzać interwencję. Ponadto Dowiedzieli się jak prawidłowo ustalić okoliczności zdarzeń, a także jak przyzwoicie zabezpieczyć takie miejsca.

Zajęcia podczas kursu podstawowego pozwoliły też na zdobycie wiedzy z zakresu podejmowania działań wobec uczestników ruchu drogowego oraz służby w konwojach. Przeszli również szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji oraz szkolenia strzeleckie. Poznali również, w jaki sposób zapobiegać zjawiskom kryminogennym, a także jak prawidłowo przeprowadzać czynności w ramach działań operacyjno-rozpoznawczych i aministracyjno-porządkowch. Odbyte szkolenie i zakres wiedzy po szkoleniu podstawowym pozwolił, by młodzi adepci rozpoczęli służbę pod okiem doświadczonych kolegów

- informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeśli chcesz stać się jednym z funkcjonariuszy, policja zachęca do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rekrutacji, które można znaleźć na stronie: lodzka.policja.gov.pl w zakładce "krok po kroku".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy