Reklama

Reklama

Oficjalnie znamy nazwisko rektora Akademii Piotrkowskiej

Opublikowano:
Autor:

Oficjalnie znamy nazwisko rektora Akademii Piotrkowskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zelowianin Dariusz Rogut został rektorem Akademii Piotrkowskiej. Nominację wręczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Nowy rektor wcześniej przez sześć lat kierował łódzkim oddziałem IPN.

Reklama

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje o tym, że Dariusz Rogut może zostać rektorem Akademii Piotrkowskiej. W czwartek, 25 maja, zelowianin został oficjalnie mianowany przez ministra Przemysława Czarnka. W uroczystości uczestniczył równie marszałek senior i szef PiS w okręgu piotrkowskim – Antoni Macierewicz. Głos w sprawie swojej nominacji zabrał też sam zainteresowany.

- Dzisiaj zostałem powołany przez Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka na rektora nowo utworzonej Akademii Piotrkowskiej. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie samodzielnego ośrodka akademickiego w Piotrkowie Trybunalskim, a w szczególności Marszałkowi Seniorowi Antoniemu Macierewiczowi. Dziękuję za okazane mi zaufanie. Dla mnie to kolejny etap służby na rzecz naszej Ojczyzny – napisał w mediach społecznościowych Dariusz Rogut.

Przypomnijmy, że Akademia Piotrkowska została powołana do życia zaledwie kilka miesięcy temu, a oficjalną działalność ma rozpocząć już 1 czerwca 2023 roku. Piotrkowska uczelnia powstaje na bazie Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która przez kilkadziesiąt lat działała w Piotrkowie.

Dariusz Rogut wcześniej przez sześć lat pełnił funkcję dyrektora oddziału IPN w Łodzi, z której został odwołany 15 maja. Nowy rektor Akademii Piotrkowskiej od wielu lat związany jest z Zelowem. W 1991 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Zelowie. Z wykształcenia jest historykiem. Od 2000 roku pracował jako asystent, a następnie adiunkt w Instytucie Historii w piotrkowskiej filii Akademii Humanistyczno-Przyrodniczej w Kielcach. W 2019 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Uniwersytecie Zielonogórskim. W latach 2015-2016 był dyrektorem Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Dariusz Rogut jest również radnym PiS w Sejmiku Województwa Łódzkiego obecnej kadencji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy