reklama

Amerykańskie Abramsy zatrzymane przez służby pod Piotrkowem Trybunalskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Platforma X/Władysław Kosiniak-Kamysz

Amerykańskie Abramsy zatrzymane przez służby pod Piotrkowem Trybunalskim - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Platforma X/Władysław Kosiniak-Kamysz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościCzołgi Abrams zakupione przez Ministerstwo Obrony Narodowej trafiają do Polski. Jak się okazuje, część pojazdów pancernych utknęła pod Piotrkowem po kontroli służb. Jaki problem napotkał amerykański sprzęt?
reklama

W poniedziałek, 20 stycznia Inspektorat Transportu Drogowego prowadził kontrole na S8 pod Piotrkowem. Jedna z nich dotyczyła czołgów. Jak się okazuje, pojazdy opancerzone nie pojechały dalej.

Kontrola pod Piotrkowem

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, transport pięciu czołgów został zatrzymany 20 stycznia do rutynowej kontroli na S8 pod Piotrkowem. W jej trakcie okazało się, że przewoźnik nie ma odpowiedniego zezwolenia, dlatego kontynuowanie jazdy było niemożliwe. Pojazdy opancerzone zostały skierowane na parking. Dopiero po okazaniu stosownych zezwoleń, będzie możliwy dalszy transport. 

Polska kupiła 250 Abramsów

Niewykluczone, że jest to partia pojazdów, które są przeznaczone na wyposażenie do polskiej armii. 18 stycznia za pośrednictwem platformy X, MON poinformowało o pierwszych czołgach wersji M1A2SEPv3 ABRAMS, które dotarły do Polski. Obecnie jest to 28 Abramsów, a docelowo ma być ich 250.

reklama

Nie pierwsze czołgi zatrzymane pod Piotrkowem

Do podobnej sytuacji doszło w grudniu 2019 roku. Wówczas były to lawety z czołgami T-72 i zostały skierowane na parking przy zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Powodem było znaczne przekroczenie masy lawet, które zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyły ponad 70 i 60 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra. 

- Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z ładunkiem skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych - przekazał wówczas Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

reklama

Transport ten bez odpowiedniego zezwolenia od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stanowił naruszenie przepisów dotyczących ruchu drogowego. Ze względu na charakter ładunku, uzyskanie takiego dokumentu było obowiązkowe przed rozpoczęciem przewozu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Wiadomości Piotrków Trybunalski i region | Historia miasta | Sport | Kultura | z ostatniej chwili Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama