Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

ORLEN Superliga: Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Piotrkowianina z Wybrzeżem - Zdjęcie główne

foto ORLEN Superliga/Piotrkowianin (Michał Ostafijczuk)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W jedynym niedzielnym spotkaniu 4. kolejki ORLEN Superligi 2024/2025 drużyna Piotrkowianina Piotrków Trybunalski podejmowała w Hali Relax zespół PGE Wybrzeża Gdańsk. Jakim wynikiem zakończył się ten pojedynek?

W minionym sezonie piotrkowianie mierzyli się z gdańszczanami trzykrotnie i wygrali tylko pierwsze spotkanie (31:30), w dwóch kolejnych wyraźnie ustępując pola rywalom (20:35 na wyjeździe i 29:33 u siebie). Faworytem sobotniej potyczki też nie byli, przynajmniej według analityków firm bukmacherskich (35% do 65%), ale temu akurat trudno się dziwić skoro podopieczni trenera Michała Matyjasika wywalczyli dotychczas tylko 1 z 9 możliwych do zdobycia punktów.

„Nie możemy sobie pozwolić na takie przestoje jak w poprzednich spotkaniach. Musimy grać całe 60 minut swoją piłkę ręczną. Jeśli zawodnicy będą konsekwentnie trzymać się przedmeczowych założeń i nie będziemy popełniać seryjnie błędów to jesteśmy w stanie tutaj wreszcie wygrać za trzy punkty. W to gorąco wierzę i zapraszam kibiców na mecz” – mówił trener piotrkowian.

Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom, bo na boisku trwała zażarta walka, a żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Ostatecznie na przerwę w lepszych nastrojach schodzili przyjezdni, którzy wypracowali sobie jednobramkową przewagę (14:15).

Początek drugiej połowy należał do szczypiornistów Piotrkowianina, którzy odskoczyli najpierw na trzy (21:18), a potem nawet na cztery trafienia (26:22). Końcowe pięć minut to jednak popis przyjezdnych, którzy w ostatnich sekundach zdołali doprowadzić do remisu 30:30 i serii rzutów karnych.

W niej lepsi okazali się piłkarze ręczni z Gdańska (2:3) i to oni dopiszą do swojego konta dwa oczka, Piotrkowianin wzbogacił się o jeden punt. Na pierwszą wygraną zespołu z naszego miasta w nowym sezonie będzie trzeba jeszcze poczekać.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – PGE Wybrzeże Gdańsk 32:33 po karnych (30:30, 14:15)

W piątej kolejce sezonu 2024/2025 ORLEN Superligi szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego zmierzą się na wyjeździe z KGHM Chrobrym Głogów. Mecz ten zaplanowano na godzinę 18:00 w sobotę 28 września. Do Hali Relax Piotrkowianin wróci w środę 2 października na spotkanie MMTS-em Kwidzyn (godz. 18:00).